http://www.haydar-isik.com/
http://www.haydar-isik.com/
Haydar Isik's Official Web Site Haydar Isik's Official Web Site
http://www.haydar-isik.com/
   HomeHome  KontaktKontakt  Haydar IsikHaydar Isik  Books GalleryBooks Gallery  HomeGästebuch
 

 Home
 Kurdî
 Deutsch
 Türkçe
 Dersim ve Alevilik
 Haydar Işık: Yaşamı
 HAYDAR IŞIK: Teori İyi, Peki Pratik Nerede?
 HAYDAR IŞIK:YAŞIYOR MUSUN?
 DERSİMCİLİK, ALEVİLİK ve ZAZACILIK
 HAYDAR IŞIK:Devletçiler ve Kemalistler
 HAYDAR IŞIK:Ya Saddam Kazansaydı?
 İmam Tayyip'in Kürdistan Seferi
 
 Archive
 Gästebuch

Videolar
Yeni Youtube Kanalı

Kitaplarım Hakkında

SÊLA SOR

Facebook

MAIN-ECHO, 14.10.2008, Feullieton

Mainz-Netz

Bewährungsprobe im kurdisch-türkischen Beziehungsgeflecht

Was die AKP macht, ist getürkt.

 


Kitap Evi


Tüm Kitapların Yayın ve Basım Evleri


Mezopotamya Yayınları


 HAYDAR IŞIK’tan YENİ BİR ROMAN DAHA: SON SIĞINMA

 ŞAFAĞI BEKLEMEYECEĞİZ- Anı Roman


Rezensionen

 Neues aus der Presse über 'Der Agha aus Dersim'

 Der Agha aus Dersim, Rezensionen von Amazon

HAYDAR ISIK Erinnerungen an einen vergessenen Völkermord

HAYDAR ISIK Ein vergessener Völkermord


Kitap
BİTLİS BEYİ ABDAL HAN’a GÖNDERİLEN KANLI EKMEKİmam Tayyip'in Kürdistan Seferi   Drucken  E-mail 
Dünya Kürtlerin üzerine geliyor, her taraftan saldırılar var. ABD terör listesine alınmamızı bastırıyor. AB siz teröristsiniz diyor. Kasımpaşalı İmam Tayyip, Kürtleri bitirmek için camiden çıkardığı Türklük ile mehter marşı eşliğinde sefere çıkıyor. Türkiye, Suriye, İran ittifakı kurarak Kürtlere karşı cihad açıyor. Öbür yandan Tayyip içerde Kürtleri uyutuyor. "Kürt olduğunu unut" diyor. Ümmet, Allah, Muhammed diye diye Kürtlere verilen ulusal bilinci boşaltıyor. Kürtlerin güneyde bir varlık olmamaları için üç devleti birleştiriyor. Güney Kürtlerinin mücadelesini boğmak için birbirlerinden nefret etseler bile stratejik ortak olabiliyorlar.Kürt katili çetebaşı yarbay Eken devlet töreni ile hapishaneden çıkarılıyor. APO'yu Kenya'dan getiren özel tim mensubu paraşütle hapishanenin önüne atlıyor. Sevinçten havayi fişekler atılıyor. Tüm bunlar çeteleşmiş devletin Kürt mücadelesini boğmak için gövde gösterisidir. Katil generallerin adları coğrafyamıza veriliyor. Bugün elimizde tek enstrüman olan KONGRA-GEL'e karşı birlikte operasyonlar yapıyorlar. Öbür yandan Avrupa Birliği'ne girmek için Türk işi yalan söyleyerek dünyayı kandırıyor bu sahte Müslüman Tayyip.

Türk solu ise sağından beter kafa bulandırıp, Kürtlerin bilincini karıştırıyor. Acıdır, ama bizim olanaklarımızı kullanarak yapıyorlar. Kürtlerin üzerindeki bu felaketi gören insanlarımızı ilkel milliyetçi, emperyalist yanlısı ve benzeri benzetmelerle kamuoyumuza kötü lanse ediyorlar. Kürtlerin arasındaki sorunları alevlendirmek için benzinle ateşin üzerine gidiyorlar. Enternasyonalizmi Kürtler için de düşündüklerini gösteren emare yok ortada. Bu hazin durumumuza üzülüp ayağa kalkan, Kürtlere haklarını veriniz, diyen yüz Türk birarada göremiyoruz. Hal böyle iken, bu Türk solu kalkıp bize kafa bulandıran nasihat çekerse, ne denir buna, varın bir düşünün?

Müslüman Kürtlerimiz; o her gün Milli Görüş camilerinde farzlarını, sunnetlerini yerine getiren dini bütün soydaşlarımız, bir güne bir gün bu sözde ve sahte Müslüman kardeşleriniz, Türkler, Araplar ve Farsların mazlum Kürtler için yürüdüklerini gördünüz mü? Bir gün camiden boşalıp "Kürtlere özgürlük!" diye bağırdıklarını duydunuz mu? Hayır. Üstelik her zaman camilerde Kürtlere suç yüklüyorlar, değil mi? "Rahat otursunlar." "Ne istiyorlar?" "Allah devletimize zeval vermesin!" Musulman soydaşlarımız, siz de derinden "Amin!" çekersiniz, değil mi? Cennete gitmek için taktığınız takkenizi önünüze, elinizi vicdanınza koymanızın zamanı çoktan geçti. Ya gerçek Müslüman gibi davranır, mazlum Kürt halkına sahip çıkarsınız, ya da Hoca Tayyip Efendi'nin Kürtlere karşı açtığı savaşa ortaksınız.

Alevi Kürtler; hani o mazlum halklardan yana olanlar, insanı kutsal sayanlar, Türk çete devleti, Suriye ve İran ile birleşip Kürtlere saldırırken ve bu işi ulu Atatürk'ün hatırası, Türk Devletinin bekası için yaparken, siz ne yapıyorsunuz? Kürtlere haksızlık yapılıyor, deyip yan oldunuz mu? Yoksa bu katliamcı Atatürk'ün posteri altında "Hu!" çekmeye devam mı ediyorsunuz? Dersim'de katledilen 70.000 can insan değil miydi ki, onları katleden sistemin simgesi posterlerin altında cem tutar, Kürtlükten kaçıp Aleviliği Türklüğün ardılı yaparsınız?Ê

Eğer Kürt Kürtlüğünü bilmez, bölük-pörçük yaşar ve her kafadan bir ses çıkarsa, elbette Türk-İslam sentezli faşist devlet, Fars mollalarıyla birleşir Kürtlere sefer açar. Bir zamanlar Tansu Çiller komutasında on binlerce Kürt katledildi, şimdi İmam Tayyip komutanlık yapıyor Kürt katliamına. Tansu'nun hangi batakta olduğu malum. Tayyip'in gideceği yeri de beraber göreceğiz. Mazlumun ahını alan iflah olmaz. Kürt halkı mazlum bir halktır. Kimsenin malında, toprağında gözü yoktur. Sadece kendisine öz onurlu, güvenli bir yaşam istiyor. Bunu da her Kürt desteklemelidir. Gün; bugün, yarına bırakılmaz. İş bugünün, ertelenmez. Hak aramak hemen şimdi olmalıdır. Alevi, Sunni, Yezidi ve insanım diyen, vicdan sahibi, onur sahibi her Kürt kafasını kumdan çıkarıp halkı üzerindeki bu hazin durumu görmeli ve eylemini acilen göstermelidir.

Haydar-Isik@gmx.de


Linie


Linie

 


Yeni Kitap
Arevik: Dersim Tertelesinde Bir Ermeni Kızı
Arevik

Haydar Işık

LETZTE ARTIKEL
AREVÎK
Ahmet Kahraman - Arevik
Terteleden Arevik'e!
Dersim Tertelesi
ALMANYA'DA BİR CAMİ
GÜNEY- BATI ve KUZEY KÜRDİSTAN -kısa bir analiz-
Dersim'e yeni kimlik
KÜRT AĞACI
NAVE MİN RAGIP ZARAKOLU
Komkujî didome
TERTELÊ DERSÎM (DERSİM SOYKIRIMI)
PROF. İSMET ŞERİF VANLI
HAKSIZLIK, TEPKİLER ve DURUŞUM
DEMOKRATİK KÜRT KAMUOYUNA
Kürdün Allah’ı

Bir not...
28.06.2009

Metin Kemal Kahraman Kardeşler'in Dersim Kamuoyuna Açık Mektubu Üzerine

Pressestimmen Krieg und Versöhnung Poetische Romane und knochenharte Regimes


Books Gallery

Index   

HAYDAR

HAYDAR

HAYDAR


Artikel
Völkermord an den Kurden und die Vernichtung von Dersim
Schikanen des türkischen Generalstab
DIE KURDEN SIND DEMOKRATISCHE KRAFT DER REGION
Die Türkei bestimmt Freund und Feind Israels
KURDEN und KURDISTAN
Wer muss sich schämen?
RASSENWAHN
Kurzsichtige und gefährliche Verwirrspiele: Demokratie ist kein beliebig verwendbarer Begriff
Demokratie ist kein beliebig verwendbarer Begriff
DER SUNNITISCHE ISLAM